Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

System Shock 3 to martwy projekt? Grę ostatnio rozwijano trzy lata temu

Warren Spector ma inne zajęcia.

Legendarny producent Warren Spector przyznał, że ostatnio pracował nad System Shock 3 w 2019 roku i obecnie nie posiada żadnych informacji na temat kontynuacji zasłużonej serii.

Jego studio OtherSide Entertainment zajmowało się projektem trzy lata temu, lecz w 2020 roku firma wpadła w spore tarapaty i zwolniła część pracowników. Właśnie wtedy licencję oddano chińskiemu Tencentowi.

Teraz Spector rozmawiał z serwisem GamesBeat na temat swojego najnowszego tytułu - całkiem nowej licencji. Poruszono także temat System Shock 3.

- Opublikowaliśmy komunikat w ubiegłym roku - przyznał producent, mając zapewne na myśli oświadczenie z maja 2020 roku. - Nie ma nic więcej do powiedzenia. Tencent rozwija serię i od nich będzie zależała dalsza komunikacja. Nie mogę nic więcej wyjaśnić.

- Pracowaliśmy nad System Shock 3 w 2018 i 2019 roku. To tyle - dodał Spector. W szczytowym momencie OtherSide liczyło wtedy 17 pracowników.

Obecnie na ukończeniu jest remake oryginalnego System Shock, ale tym projektem zajmuje się inne studio, Nightdive Studios. OtherSide oraz Spector - jak wspomniano - ujawnili niedawno, że tworzą coś całkiem nowego.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze