Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stworzył Minecrafta... w Minecrafcie. Gracz zbudował komputer z Redstone

Działa w kilku klatkach... dziennie.

YouTuber stworzył w Minecrafcie sprawny „komputer” z Redstone, na którym uruchomił... Minecrafta. Zajęło mu to 7 miesięcy.

Sammyuri - bo taki pseudonim na twórca - do stworzenia komputera nie użył żadnych modów ani nawet bloków komend, a jedynie skorzystał z pomocy dwójki znajomych. Projekt oparł na swoim wcześniejszym projekcie, czyli stworzonym w Minecrafcie „komputerze”. Aby zagrać w Minecrafta, konieczne było rozbudowanie wcześniejszego przedsięwzięcia.

Po ulepszeniu, wirtualny pecet posiadał „zawrotne” parametry: 512 bajtów pamięci RAM, osiem kilobajtów miejsca na dysku, procesor graficzny z sześcioma kilobajtami pamięci, procesor 1 Hz, ekran o rozdzielczości 64 na 64 piksele i kontroler.

Oczywiście, sam Minecraft również musiał zostać odpowiednio uproszczony. Graficznie przypomina gry z pierwszego Gameboya, posiada świat o rozmiarze 8 na 8 na 8 bloków z 16 unikalnymi blokami, posiada system oświetlenia i zasoby wypadające po zniszczeniu bloków. Naturalnie, nie zabrakło systemu ekwipunku i craftingu przedmiotów.

Ta wersja Minecrafta nie jest jednak wygodna do grania. Autor musiał przyspieszyć materiał na nagraniu ok. 2 miliony razy, ponieważ w rzeczywistości obraz gry „renderuje” się z prędkością ledwie kilku klatek... dziennie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Minecraft

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze