Skip to main content

Strzelanka Evolve ze znacznym wzrostem liczby graczy

Po przejściu na model Free to Play.

Wygląda na to, że decyzja o przejściu Evolve na Free to Play okazała się strzałem w dziesiątkę. Z danych serwisu Steam wynika, że liczba osób grających w produkcję wzrosła o kilkadziesiąt tysięcy procent.

Przejście Evolve na model Free to Play opłaciło się

Dzień przed zmianą modelu biznesowego (6 lipca) w sieciowych zmaganiach brało udział zaledwie 157 graczy. Natomiast wczoraj w szczytowym momencie boje toczyło jednocześnie ponad 41 tysięcy użytkowników.

Obecnie strzelanka jest dziewiątym najchętniej granym tytułem w usłudze Valve.

To rekordowy wynik. Dotychczas najwięcej osób - prawie 27,5 tysiąca - w Evolve bawiło się w ciągu pierwszych dni po premierze. Później liczba rywalizujących użytkowników regularnie spadała.

Darmowa wersja produkcji - określana mianem Stage 2 - znajduje się w fazie otwartych testów beta. Twórcy planują wprowadzić szersze zmiany w rozgrywce, ułatwiające szybkie wkroczenie do zabawy.

Mowa między innymi o przeprojektowaniu klas, by doświadczony medyk czy traper w zespole nie byli koniecznie potrzebni do zwycięstwa.

Do tego modyfikacje map i interfejsu, lepsza ogólna stabilność działania, krótsze czasy ładowania, nowy system postępów i samouczki czy więcej opcji zmiany wyglądu, co brzmi jak transakcje cyfrowe.

Zobacz na YouTube

Zobacz także