Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Koniec wsparcia dla Evolve

Pomimo ambitnych planów na F2P. Serwery pozostaną aktywne.

Turtle Rock Studios ogłosiło, że 25 października był ostatnim dniem z oficjalnym wsparciem twórców dla sieciowej, asymetrycznej strzelanki Evolve.

„Nie jest łatwo zostawić grę” - napisano na oficjalnym forum dyskusyjny, wspominając podobną decyzję dla Left 4 Dead. „Ale teraz czas na Evolve.”

Pamiętamy [*]

Mogło się wydawać, że po przejściu na darmowy model dystrybucji w lipcu tego roku, produkcja ma przed sobą przyszłość. Liczba graczy gwałtownie wzrosła, ale - jak się teraz wydaje - tylko na chwilę.

Serwery pozostaną aktywne, przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Studio planowało wydać nową, darmową edycję - nazwaną Evolve Stage 2 - także na konsolach, co jest teraz bardzo mało prawdopodobne. „Wygląda na to, że nie było to pisane” - czytamy w komunikacie.

Turtle Rock dodaje także, że zakończenie wsparcia dla gry to ustalenia „z góry”, a firma „nie podjęła takiej decyzji”. Nie ma jednak innego wyjścia, ponieważ nie posiada praw do licencji, które pozostają przy wydawcy, 2K Games.

Studio zapewnia, że samo jest w dobrej kondycji i pracuje już nad następnymi projektami.

Fabuła Evolve jest prosta: na odległej planecie Shear ludzkie kolonie stają przed zagrożeniem. Miejscowa fauna jest agresywna, a wielkie drapieżniki atakują niewinnych mieszkańców. W celu zminimalizowania strat na powierzchnię planety wysłano łowców.

Evolve zadebiutowało w lutym ubiegłego roku, spotykając się raczej z chłodnym przyjęciem. Podstawą zabawy są starcia pięciu graczy: czwórki żołnierzy z ewoluującym w trakcie meczu potworem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze