Skip to main content

Koniec wsparcia dla Evolve

Pomimo ambitnych planów na F2P. Serwery pozostaną aktywne.

Turtle Rock Studios ogłosiło, że 25 października był ostatnim dniem z oficjalnym wsparciem twórców dla sieciowej, asymetrycznej strzelanki Evolve.

„Nie jest łatwo zostawić grę” - napisano na oficjalnym forum dyskusyjny, wspominając podobną decyzję dla Left 4 Dead. „Ale teraz czas na Evolve.”

Pamiętamy [*]

Mogło się wydawać, że po przejściu na darmowy model dystrybucji w lipcu tego roku, produkcja ma przed sobą przyszłość. Liczba graczy gwałtownie wzrosła, ale - jak się teraz wydaje - tylko na chwilę.

Serwery pozostaną aktywne, przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Studio planowało wydać nową, darmową edycję - nazwaną Evolve Stage 2 - także na konsolach, co jest teraz bardzo mało prawdopodobne. „Wygląda na to, że nie było to pisane” - czytamy w komunikacie.

Turtle Rock dodaje także, że zakończenie wsparcia dla gry to ustalenia „z góry”, a firma „nie podjęła takiej decyzji”. Nie ma jednak innego wyjścia, ponieważ nie posiada praw do licencji, które pozostają przy wydawcy, 2K Games.

Studio zapewnia, że samo jest w dobrej kondycji i pracuje już nad następnymi projektami.

Zobacz na YouTube

Fabuła Evolve jest prosta: na odległej planecie Shear ludzkie kolonie stają przed zagrożeniem. Miejscowa fauna jest agresywna, a wielkie drapieżniki atakują niewinnych mieszkańców. W celu zminimalizowania strat na powierzchnię planety wysłano łowców.

Evolve zadebiutowało w lutym ubiegłego roku, spotykając się raczej z chłodnym przyjęciem. Podstawą zabawy są starcia pięciu graczy: czwórki żołnierzy z ewoluującym w trakcie meczu potworem.

Read this next