Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serwery darmowej wersji Evolve zostaną wyłączone 3 września

Płatna edycja będzie nadal dostępna.

Firma 2K Games poinformowała, że serwery dedykowane dostępnej na PC darmowej wersji strzelanki Evolve zostaną wyłączone 3 września. Natomiast 2 lipca zniknie możliwość nabycia wirtualnej waluty.

Jednocześnie podkreślono, że posiadacze płatnej edycji - wydanej na komputerach osobistych, PS4 i Xbox One - nadal będą mogli kontynuować zmagania. Rozgrywkę obsłuży jednak infrastruktura peer-to-peer.

Zabraknie części opcji, w tym rankingowej odmiany trybu Hunt, sklepu z cyfrowymi przedmiotami i danych dotyczących profilu użytkownika. Twórcy usuną też rankingi sieciowe, pasek informacyjny i odznaki zdobywane przez graczy.

Warto zaznaczyć, że zainteresowani zachowają wszystkie nabyte przed 3 września elementy. Mowa między innymi o zróżnicowanych dodatkach oraz skórkach, potworach i postaciach do wykorzystania w trakcie zabawy.

Właściciele konsol dostęp do Evolve uzyskają uruchamiając grę, zaś osoby korzystające z PC w sekcji „beta” ustawień tytułu na Steamie muszą aktywować oryginalną wersję pozycji. Warunkiem jest oczywiście posiadanie pierwotnej edycji.

Produkcja ukazała się w 2015 roku. Strzelanka stawia na asymetryczną rozgrywkę: czwórka łowców mierzy się ze znacznie silniejszym potworem, który wraz z postępami w potyczce ewoluuje i zdobywa nowe umiejętności.

Evolve zostało ciepło przyjęte przez graczy, ale nie odniosło odpowiedniego sukcesu. W lutym 2016 roku wydanie komputerowe przeszło na model Free-to-Play, co jednak nie zwiększyło popularności tytułu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze