Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapomniana strzelanka Evolve wykazuje oznaki życia

Przywrócono łączność.

Nieco zapomniana, kooperacyjna strzelanka Evolve wróciła do życia na Steamie po tym, jak fanom udało się wyprosić u wydawcy przywrócenie możliwości zakładania serwerów.

Warto dodać, że mowa o połączeniach peer-to-peer, a więc bazujących na łączach samych graczy, nie na dedykowanej infrastrukturze wydawcy. Opcję wyłączono w 2018 roku, lecz teraz społeczność zrzeszona na serwerze Discord zdołała skontaktować się z 2K Games, które - jak widać - nie widziało przeciwwskazań.

Efektem jest skromny, lecz zauważalny wzrost zainteresowania. Szczytowe wyniki na poziomie 100 zalogowanych użytkowników jednocześnie podskoczyły w ostatnich dniach o kilkaset procent. Wczoraj w nocy grało ponad 800 osób na raz, gdy wieści o przywróceniu łączności P2P pojawiły się w mediach.

Pewnym problem jest fakt, że gry nie można już dzisiaj pobrać przez Steam - nie pojawia się w wynikach wyszukiwania. Z pomocą przychodzi wspomniany kanał aplikacji Discord, gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne pliki i informacje.

Evolve to asymetryczna strzelanka FPP, w której grupy czterech łowców walczą z potworem, także kierowanym przez gracza. Tytuł ukazał się w 2014 roku, oczekiwany ze sporą ekscytacją - mowa przecież o tytule studia Turtle Rock, twórców Left 4 Dead. Zainteresowanie szybko jednak spadło, więc już rok później wydano darmową wersję, Evolve Stage 2.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze