Skip to main content

Sieciowa strzelanka Evolve będzie grą Free to Play

Od dzisiaj na PC.

Asymetryczna, sieciowa strzelanka Evolve będzie od dzisiaj dostępna za darmo dla wszystkich zainteresowanych. Twórcy szykują gruntowne zmiany, więc gra ukaże się najpierw w wersji beta na PC.

Wersje PlayStation 4 i Xbox One na razie pozostaną bez zmian, przechodząc na darmowy model dopiero po zakończeniu testów nowych rozwiązań na PC.

Ogłoszenie nie jest większą niespodzianką - produkcja już wczoraj zniknęła ze sprzedaży na Steamie, a gracze spekulowali na temat jej przyszłości. Najczęściej pojawiały się właśnie wzmianki o przejściu na darmowy model dystrybucji.

Osoby, które w przeszłości kupiły gry, otrzymają status „założyciela”, co oznacza prezenty i bonusy w przyszłości, a także wcześniejszy dostęp do specjalnej zawartości.

W planach są też szersze zmiany w rozgrywce, ułatwiające szybkie wkroczenie do zabawy. Mowa między innymi o przeprojektowaniu klas, by doświadczony medyk czy traper w zespole nie byli koniecznie potrzebni do zwycięstwa.

Do tego modyfikacje map i interfejsu, lepsza ogólna stabilność działania, krótsze czasy ładowania, nowy system postępów i samouczki czy więcej opcji zmiany wyglądu, co brzmi jak transakcje cyfrowe.

Evolve zadebiutowało w lutym ubiegłego roku, spotykając się raczej z chłodnym przyjęciem. Podstawą zabawy są starcia czwórki żołnierzy z ewoluującym w trakcie meczu potworem.

„Brak faktycznej kampanii i koncentracja na zabawie dla czterech osób i jednej w roli potwora jest świeżym doznaniem tylko na początku” - napisał Łukasz w naszej recenzji Evolve.

Zobacz na YouTube

Zobacz także