Skip to main content

Steelrising - walka z bossem: jak pokonać

Jak walczyć z bossami.

Starcia z bossami są jednym z najważniejszych elementów gry Steelrising. Potężni przeciwnicy bowiem bronią dostępu do kolejnych obszarów. Dlatego należy ich pokonać, by popchnąć fabułę do przodu.

Poniżej przedstawiamy uniwersalne wskazówki, które pomogą pokonać ci każdego bossa.

  1. Zanim wejdziesz na arenę walki z bossem, zadbaj o jak największą liczbę przedmiotów leczących (olejarka, fiolka ze zwykłym olejem) oraz amunicję (kapsułki alchemiczne). Pamiętaj także, aby zużyć esencję dusz, aby ich nie stracić.
  2. Naucz się unikać uderzeń wroga. Nie koncentruj się na atakowaniu przeciwnika w pierwszych chwilach walki – tylko skup się na obronie.
  3. Kiedy rozpocznie się walka, sprawdź, na jaki żywioł boss jest najbardziej podatny (ogień, mróz czy błyskawice). Możesz to sprawdzić na dwa sposoby: rzucić w niego granatami (zadającymi obrażenia od ognia, mrozu i błyskawic) lub skorzystać z narzędzi, które odblokujesz w trakcie gry. Dzięki tym narzędziom zadasz w walce obrażenia od różnych żywiołów (hak biskupa – błyskawice, Momentum Selenita – mróz, Taran Alchemika – ogień).
  4. Kiedy dowiesz się, na jaki żywioł wrażliwy jest wróg, jak najczęściej atakuj go za pomocą granatów i narzędzi, które wywołują dany efekt. Pamiętaj, żeby zaopatrzyć się przed walką w zapas odpowiednich granatów i amunicji (kapsułek alchemicznych) do narzędzi.
  5. Jeśli boss jest podatny na mróz, wówczas dosyć szybko go unieruchomisz. Gdy tak się stanie, podbiegnij do niego i wyprowadź serię ataków, po czym się wycofaj i znowu zasyp go atakami od mrozu, by go zamrozić. Jeśli boss jest wrażliwy na ogień, to rzuć w niego ogniowymi lub wybuchowymi granatami lub zaatakuj go za pomocą tarana Alchemika. Po chwili zacznie się palić i będzie tracił zdrowie. Wycofaj się i unikaj jego ataków. Następnie, gdy boss przestanie się palić, powtórz ogniowe ataki - i tak do skutku.

Następnie: Steelrising - Niestabilny Lansjer

Spis treści: Steelrising - Poradnik, Solucja

Read this next