Skip to main content

Steelrising - rozwój postaci, jakie statystyki wybrać

Jakie cechy (atrybuty) wybierać.

Rozwijanie postaci w Steelrising nie różni się znacząco od innych gier soulslike. Aczkolwiek chcemy zwrócić uwagę na statystyki, czyli cechy, jakie warto zwiększać, gdy awansujemy na nowy poziom.


Na tej stronie:


Jak zdobyć nowy poziom w Steelrising

Za każdego pokonanego wroga, otrzymujemy esencję dusz. Aktualny stan dusz (1) widoczny jest w prawym, dolnym rogu ekranu. Jeśli tło zmieni się na złote, to informacja, że możesz podnieść poziom.

Rozwijamy naszą postać w Westalce lub w powozie bezkonnym (opcja: Ulepszenia). Możemy wybrać spośród 6 statystyk. Liczba w nawiasie (2) pokazuje, ile posiadamy aktualnie dusz, a liczba przed nawiasem (3) wskazuje, ile dusz potrzebnych jest do podniesienie poziomu.

Poniżej widoczne są parametry postaci (4). Gdy najedziemy na jedną z 6 statystyk, zobaczymy, jak wybranie danej cechy wpływa na poszczególne parametry. Taka informacja jest kluczowa, gdy zastanawiamy się, jakie cechy wykupić.


Statystyki, cechy, atrybuty – co wybrać

W Steelrising możemy rozwijać 6 statystyk. Postaramy się doradzić, jakie cechy warto rozwijać.

  • Wigor - to prawdopodobnie najważniejsza statystyka, gdyż wpływa na wytrzymałość (zielony pasek), która jest kluczową cechą podczas walki. Warto inwestować w nią od samego początku. Zwróć uwagę, że na początku przyrost punktów wytrzymałości jest duży (10 punktów), ale potem spada (5, 4 itd.)
  • Inżynieria - wpływa na pancerz, czyli obronę przed atakami wrogów. Każdy zainwestowany punkt w tę statystykę na początku przynosi duży przyrost.
  • Trwałość - wpływa na punkty życia. Warto zainwestować kilka punktów.
  • Siła - wpływa na zadawane obrażenia broni ciężkich i siłę uderzenia;
  • Zręczność - również wpływa na zadawane obrażenia, ale przede wszystkim broni lekkich (średnich). Zręczność zwiększa także parametr paraliż, który wływa na unieruchomienie przeciwników.
  • Alchemia żywiołów - najmniej istotna cecha, gdyż wpływa na odporność na żywioły (ogień, mróz i błyskawice). Obrażenia od żywiołów zadają przede wszystkim bossowie i więksi przeciwnicy. Ochronę przed żywiołami możesz zwiększyć i zniwelować, korzystając ze specjalnych przedmiotów podczas walki.

W przypadku Siły i Zręczności warto postawić na jedną z tych cech w oparciu o broń, której używamy. Jedna i druga wpływa na premie do obrażeń fizycznych. Zazwyczaj Zręczność lepiej koreluje się z lekkimi (średnimi) broniami, a Siła – z ciężkimi. Warto sprawdzić zatem, czy nasza ulubiona broń lepiej skaluje się z Siłą, czy ze Zręcznością.

Następnie: Steelrising - wytrzymałość, zielony pasek, chłodzenie

Spis treści: Steelrising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Steelrising - klasa postaci: jaką wybrać

Zobacz także