Skip to main content

Steelrising - jak przedostać się wyżej, dalej, na drugą stronę

Jak wydłużyć skok, by wskoczyć na balkon i inne miejsca.

Steelrising jest grą, w której bardzo ważnym aspektem jest eksploracja. Warto skupić się nie tylko na walce z przeciwnikami, ale także na zaglądaniu w każdy zakamarek miasta. W ten sposób znajdziemy nowe bronie oraz przedmioty zużywalne, jak amunicję, przedmioty leczące i inne wartościowe rzeczy.

Dokładna eksploracja w Steelrising wymaga odpowiednich narzędzi, które zdobywamy w trakcie rozgrywki. Dlatego, na wczesnych etapach gry, nie wszędzie będziesz mógł się dostać. Poniżej wyjaśnimy, jakich umiejętności potrzebujesz, by przedostać się do trudno dostępnych miejsc.


Na tej stronie:


Wydłużenie skoku – Momentum Selenita

Momentum Selenita to narzędzie, dzięki któremu możesz wydłużyć skok. Ta zdolność umożliwi ci przedostać się na drugą stronę lub wskoczyć na przeciwległy balkon. Podczas skoku należy na PS5 przytrzymać L1 i wcisnąć X, a na Xboxach: LB + A. Wówczas nasza postać przeleci kilka metrów dalej.

Momentum Selenita przydaje się także podczas walki. Ta umiejętność działa jak wykonanie wydłużonego uniku (także w powietrzu), a co najważniejsze, jeśli trafimy przeciwnika, ten otrzyma obrażenia od mrozu.

Momentum Selenita zdobędziesz po pokonaniu bossa Selenita z Luwru w dzielnicy Tuieries.


Linka z hakiem - Hak biskupa

Innym narzędziem, który zdobędziesz w trakcie gry, jest hak biskupa. Hak umożliwia zaczepienie się o niektóre punkty. Kiedy zaczepisz się o taki punkt, postać wskoczy na górę.

Hak biskupa zdobędziesz po pokonaniu bossa: Biskup z Cite, którego odnajdziesz w dzielnicy Cite.

Kiedy będziesz posiadał to narzędzie, wówczas na ekranie gry będą pojawiać się charakterystyczne ikony (1). Oznaczają punkt, do którego można się zaczepić i wskoczyć na górę. Kiedy zobaczysz wspomniany symbol, podskocz i wciśnij jednocześnie L1+kwadrat (na PS5) / LB+X (na Xboxie).

Hak biskupa można także wykorzystać w walce. Kiedy stoisz blisko przeciwnika, użyj tego narzędzia, by zadać mu obrażenia od błyskawic.

Spis treści: Steelrising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Steelrising - drzwi, wrota z zielonym znakiem: jak otworzyć

Zobacz także