Skip to main content

Steelrising - wytrzymałość, zielony pasek, chłodzenie

Jak zwiększyć wytrzymałość postaci. Jak działa chłodzenie.

Wytrzymałość postaci (zielony pasek) widoczna jest w dolnym, lewym rogu ekranu, pod czerwonym paskiem oznaczającym zdrowie bohaterki. To bardzo ważny parametr, gdyż od niego zależy mobilność naszej postaci. Jeśli poziom wytrzymałości się wyczerpie, Aegis nie może biegać, skakać, wykonywać uników i wyprowadzać ataków.

Jeśli wytrzymałość spadnie do 0, to musisz albo poczekać, aż zielony pasek zregeneruje się, albo wykonać chłodzenie (więcej na ten temat poniżej).


Na tej stronie:


Jak zwiększyć wytrzymałość

Wytrzymałość naszej postaci, czyli zielony pasek (1), możemy zwiększyć na kilka sposobów:

  • zwiększając statystykę Wigor;
  • zakładając elementy wyposażenia postaci (kapelusz, kurtka, spodnie, buty), które zwiększają wytrzymałość;
  • korzystając efektywnie z chłodzenia (więcej informacji poniżej);
  • dobierając moduły, które wpływają na wytrzymałość i chłodzenie postaci (w trakcie gry zdobywamy nowe, lepsze moduły);
  • jeśli używamy lekkich broni, to ataki zużywają mniej wytrzymałości.

Bardzo ważnym elementem walki jest planowanie ruchów i ataków tak, by nie wyczerpać w całości poziomu wytrzymałości. Należy przez cały czas kontrolować zielony pasek i w odpowiednim momencie albo wycofać się, aby zregenerować jego poziom, albo wykonać chłodzenie.


Przegrzanie, chłodzenie, perfekcyjne chłodzenie

Gdy zielony pasek spadnie do zera, nastąpi przegrzanie Aegis. Wówczas, przez krótką chwilę, nie możemy atakować wrogów, wykonywać uniku i skakać. Możemy szybko odnowić zapas wytrzymałości, jeśli wykonamy szybkie chłodzenie. Chłodzenie wykonujemy, naciskając przycisk: trójkąt na PS5 lub Y na Xboxach, gdy pojawi się stosowna ikona za paskiem wytrzymałości (2).

Chłodzenie przywraca pewność ilość wytrzymałości. Ta ilość jest zależna od szybkości twojej reakcji. Jeśli zrobisz to w odpowiednim momencie, to wykonasz perfekcyjne chłodzenie, które przywróci maksymalny poziom wytrzymałości. Jeśli jednak zrobisz to za szybko, czyli w momencie gdy pojawi się czerwona linia (3) w pasku wytrzymałości, to przegrzanie wydłuży się.

Aby wykonać perfekcyjne chłodzenie, musisz nacisnąć przycisk od razu po tym, gdy zniknie czerwona linia (3).

Zwróć uwagę, że chłodzenie wywołuje efekt mrozu na postaci. Jeśli będziesz często korzystał z chłodzenia, dojdzie wówczas do zamrożenia bohaterki. Wówczas nie będzie mogła ruszyć się przez chwilę. Aby zniwelować ten efekt, musisz szybko wciskać przycisk ataku lub uniku.

Następnie: Steelrising - broń: jak ulepszać, zwiększać obrażenia

Spis treści: Steelrising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Steelrising - rozwój postaci, jakie statystyki wybrać

Zobacz także