Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steelrising - poziom trudności, tryb wspomagania: jak zmienić

Jak zmniejszyć poziom trudności.

Steelrising posiada wiele elementów z gatunku soulslike, który charakteryzuje się dosyć wysokim poziomem trudności. Co prawda, ten tytuł jest łatwiejszy niż inne gry tego typu, ale dla wielu graczu walka z przeciwnikami nadal może okazać się za trudna.

Na tej stronie dowiesz się, jak zmniejszyć poziom trudności.


Na tej stronie:


Jak zmniejszyć poziom trudności

Steelrising nie posiada klasycznego podziału na stopnie trudności (np. łatwy, średni, trudny). Możemy jedynie włączyć tryb wspomagania, który charakteryzuje się tym, że sami możemy dopasować parametry do swoich potrzeb. Parametry te wpływają na poziom trudności.

Tryb wspomagania możemy włączyć na początku gry lub w trakcie rozgrywki (należy wejść do opcji gry, by włączyć tryb wspomagania).

Uwaga! Jeśli włączymy tryb wspomagania, niektóre trofea i osiągnięcia będą zablokowane. Jeśli zależy ci na zdobywaniu trofeów/osiągnieć, nie możesz ani razu uruchomić trybu wspomagania.


Tryb wspomagania

W trybie wspomagania możemy ustawić następujące parametry:

  • obniżenie zadawanych przez wrogów obrażeń (zakres: 0-100%) –> Min. (0%) to maksymalne obrażenia, tj. w standardowej rozgrywce; Maks. (100%) – przeciwnicy nie będą nam praktycznie zadawać obrażeń
  • zachowanie esencji duszy po śmierci –> wyłączono – po śmierci musimy zebrać esencję, jeśli chcemy odzyskać dusze; włączono – po śmierci zachowujemy dusze, które uzbieraliśmy
  • szybkość regeneracji wytrzymałości (zakres: 0 - 300%) -> 0% - tj. w standardowej rozgrywce, czyli najwolniej
  • łatwe chłodzenie –> wyłączono – tj. w standardowej rozgrywce; włączono – wszystkie chłodzenia zostają automatycznie zmienione na perfekcyjne, czyli takie, które przywracają 100% poziomu wytrzymałości

Następnie: Steelrising - gdzie iść, co robić, aktualny cel

Spis treści: Steelrising - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze