Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

SteamWorld Dig także na PC i Maca

Gra akcji w 2D z Nintendo 3DS, teraz w HD.

SteamWorld Dig - gra do niedawna ekskluzywna dla konsoli Nintendo 3DS ukaże się 5 grudnia także na PC i Macu - ogłosił producent, szwedzkie studio Image & Form.

W odróżnieniu od wersji na konsolę przenośną, otrzymamy grafikę w wysokiej rozdzielczości. „SteamWorld Dig działa teraz w 60 klatkach na sekundę, w pełnym HD” - zauważył główny projektant, Olle Håkansson. „Dodaliśmy wiele ciekawych funkcji, takich jak osiągnięcia, filtry oświetlenia czy zapisy w chmurze, ale koncentrujemy się na dostosowaniu rozgrywki do komputerów osobistych. Tytuł wygląda wspaniale i świetnie się w niego gra.”

Szef Image & Form, Brjann Sigurgeirsson zapewnia, że druga część produkcji zadebiutuje ponownie na 3DS-ie. „Nintendo traktowało nas jak szlachtę, a społeczność jest fantastyczna. Odwrócenie się od nich byłoby głupotą” - przyznał. „Tak jak SteamWorld Dig, następne SteamWorld ukaże się pierwszego dnia na 3DS-ie.”

Jeśli zaś chodzi o ten tajemniczy sequel, Sigurgeirsson zdradził więcej szczegółów w rozmowie z serwisem Rock, Paper, Shotgun: „Następna odsłona SteamWorld nie będzie bezpośrednią kontynuacją - to nie będzie SWD2, z tym na razie się wstrzymamy. Rozgrywka w nowej grze będzie podobna... ale równocześnie całkiem inna.”

SteamWorld Dig ukaże się na Steamie w cenie 9 euro (ok. 38 zł), ale już podczas premiery możemy spodziewać się promocji.

W grze wcielamy się w napędzanego parą robota, który eksploruje podziemne jaskinie w poszukiwaniu cennych surowców. Akcję obserwujemy z boku - w 2D - a całość rozgrywa się w klimatach steampunkowego dzikiego zachodu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze