Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mirage: Arcane Warfare będzie dziś dostępne za darmo na Steamie

A SteamWorld Dig na Origin.

Po co Destiny 2, skoro jest Mirage: Arcane Warfare! Produkcja będzie dziś po południu - od godziny 19:00 - dostępna za darmo na Steamie, do zatrzymania na zawsze.

Oferta będzie ważna tylko przez 24 godziny.

Mirage: Arcane Warfare

Po tym czasie cena sieciowej produkcji spadnie na stałe do 10 dolarów (ok. 36 zł). Nie podano kwoty w euro, lecz obecnie tytuł kosztuje 28 euro, więc obniżka jest całkiem spora.

Wszystko w celu przyciągnięcia nowych graczy do tytułu, który - jak widać - nie spotkał się chyba ze zbyt dużym zainteresowaniem po debiucie w maju tego roku.

„Premierowa sprzedaż była słaba” - napisano na Steamie. „Zdajemy sobie z tego sprawę. Nasza firma radzi sobie dobrze i zamierzamy dalej tworzyć świetne tytuły”.

„Najbardziej żal nam graczy, którzy postawili nas wspierać i kupili Mirage, a teraz mają problemy ze znalezieniem kogoś do grania. Chcemy po prostu, by gracze cieszyli się produkcją, na którą poświęciliśmy lata” - dodaje studio Torn Banner.

Deweloperzy znani są przede wszystkim właśnie za sprawą zręcznościowego symulatora średniowiecznego pola bitwy - Chivalry: Medieval Warfare. Założenia Mirage: Arcane Warfare są podobne, ale z jednym wyjątkiem - nie brakuje tytułowej magii.

Wydarzenia przedstawiono w perspektywie pierwszej osoby. Twórcy postawili też na kilka klas postaci i oprawę graficzną wykonaną w komiksowym stylu, nieco na wzór Overwatch.

Jednocześnie fani darmowego grania mogą także bez żadnych opłat pobrać SteamWorld Dig - w tym przypadku w sklepie Origin, zarządzanym przez Electronic Arts.

SteamWorld Dig pozwala pokierować robotem o imieniu Rusty. Choć nie uważa się za górnika, to jednak szybko musi złapać za kilof - okazuje się bowiem, że odziedziczył kopalnię pełną nie tylko cennych minerałów, ale też wielu tajemnic.

Musimy przebijać się w głąb kopalni, by odkryć wszystko, co ma do zaoferowania. Po drodze zdobywamy cenne minerały, które sprzedajemy w miasteczku na powierzchni, by zakupić przeróżne ulepszenia i przydatne przedmioty.

W tym przypadku celem jest zainteresowanie graczy sequelem, zaplanowanym na 21 września tego roku (na Switch) oraz na PS4 i PS Vita (27 września).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze