Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niezależne SteamWorld Dig trafi w maju na Xbox One

Przygody robota-górnika.

Niezależna, podziemna platformówka SteamWorld Dig ukaże się wkrótce na konsolach Xbox One.

Zielonym do góry

Tytuł debiutował na Nintendo 3DS, w sierpniu 2013 roku. Pół roku później gra trafiła także na komputery osobiste, a następnie na PlayStation 4 i PS Vita.

Nie podano jeszcze dokładnej daty debiutu na Xbox One, ale odpowiedzialne za prace studio Image & Form zamierza wydać grę pod koniec maja.

W planach są drobne poprawki i zmiany, ale ogólnie deweloperzy nie chcą faworyzować żadnej z platform docelowych.

Warto dodać, że na Xbox One (i nie tylko) trafi także turowa strategia SteamWorld Heist, z akcją umieszczoną w tym samym uniwersum.

SteamWorld Dig pozwala pokierować robotem o imieniu Rusty. Choć nie uważa się za górnika, to jednak szybko musi złapać za kilof - okazuje się bowiem, że odziedziczył kopalnię pełną nie tylko cennych minerałów, ale też wielu tajemnic. Akcję obserwujemy z boku, w 2D.

„To gra w sam raz; niewielka, ale absorbująca. Przebijanie się przez kolejne warstwy ziemi oraz odkrywanie tajemniczych miejsc, to przyjemne zajęcie. Sprawia, że czujemy się jak prawdziwi odkrywcy” - napisał Mateusz w recenzji wersji PC.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze