Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starbound - prezentacja gry

Ponad godzina rozgrywki z tytułu inspirowanego Terrarią i Minecraftem.

Deweloperzy ze studia Chucklefish podczas imprezu Multiplay Insomnia Gaming Festival zaprezentowali swoją najnowszą produkcję - Starbound.

Podczas „światowej premiery” przedstawiono możliwości tworzenia postaci, walkę z potworami, interakcję ze środowiskiem czy inspirowane Minecraftem „górnictwo” i budowanie własnych struktur w świecie ukształtowanym z kwadratów.

Następnie twórcy przeszli do rozbudowanego systemu craftingu, umożliwiającego tworzenie przedmiotów na bazie znalezionych surowców i schematów.

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Starbound przypomina Terrarię - jeden z popularniejszych „klonów” Minecrafta. Podobieństwo nie jest przypadkowe - w studiu Chucklefish pracuje artysta odpowiedzialny za oprawę graficzną tego tytułu.

Starbound wyróżnia się na tle innych produkcji tego typu, oferując graczom dostęp do całego uniwersum planet, nie tylko do jednego świata. Podróżujemy po wszechświecie, odkrywając i eksplorując nowe lokacje, z losowe generowanymi właściwościami, potworami i charakterystykami.

Pełna wersja gry ukaże się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku na PC, a w planach są także wersje na PlayStation 4, PS Vita i Androida (Ouya).

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Starbound

PS4, Xbox One, PC, Mac

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze