Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja niezależnego Starbound wprowadza kosmiczne kolonie

I inne nowości.

Niezależna gra zręcznościowa w 2D - Starbound - otrzymała znaczącą aktualizację, koncentrującą się na możliwości zakładania kolonii na odwiedzanych planetach.

Terraria w kosmosie

Gracze mogą założyć nowe bazy i zainteresować nimi kolonistów, czyli postacie niezależne o różnych osobowościach.

Stawiane budynki można w szerokim stopniu dostosować do własnych preferencji, kupując między innymi zestawy mebli.

Starbound nadal dostępne jest w wersji beta na PC (Windows i Mac) - już od grudnia 2013 roku.

W planach są jeszcze konwersje na PlayStation Vita i PS4, a wersja Xbox One ukaże się w odpowiedniku programu Early Access na tej konsoli, pod koniec roku.

Aktualizacja dodaje też pokoje z wyzwaniami - śmiercionośne komnaty, w których gracze przetestują swoje platformowe umiejętności.

Poniższy trailer łatki pokazuje też nowe środowiska, pancerze i inne przedmioty, a także rozszerzony ekwipunek i wielkiego pająka.

Gracz przemierza w Starbound generowane losowo układy gwiezdne. Oprawa graficzna przypomina Terrarię - jeden z popularniejszych „klonów” Minecrafta. Tytuł oferuje dostęp do całego uniwersum planet, nie tylko do jednego świata. Podróżujemy po wszechświecie, odkrywając i eksplorując nowe lokacje.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze