Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kosmiczne Starbound z 2,5 miliona sprzedanych egzemplarzy

W planach kolejne łatki.

Twórcy kosmicznego Starbound ze studia Chucklefish Games pochwalili się na swoim blogu, że sprzedali już ponad 2,5 miliona egzemplarzy gry od grudnia 2013 roku.

Wtedy tytuł debiutował we wczesnej wersji na PC. Deweloperzy zebrali sporo krytyki za powolny rozwój w programie Early Access, ponieważ pełna odsłona ukazała się w lipcu ubiegłego roku.

Gdy drzewa mają oczy

Jak podano, poziom 2,5 miliona egzemplarzy osiągnięto w okresie świątecznym, w czym zapewne pomogły okolicznościowe przeceny na Steamie.

„Staram sobie wyobrazić tłum 2,5 miliona osób, ale mam z tym problem. Powiedzmy, że to całkiem sporo ludzi. I sporo kopii!” - ekscytuje się przedstawicielka studia.

Premiera wersji 1.0 nie oznacza oczywiście zaprzestania prac nad Starbound. Powstaje następna aktualizacja, rozszerzająca akcję w przestrzeni kosmicznej. W planach są też konwersje na konsole.

Jednocześnie warto jednak przypomnieć, że Chucklefish Games szykuje już kolejne projekty i rozwija obecnie dwa prototypy.

Cover image for YouTube videoStarbound 1.0 Launch Trailer

Gracz przemierza w Starbound generowane losowo układy gwiezdne. Oprawa graficzna przypomina Terrarię - jeden z popularniejszych „klonów” Minecrafta.

Tytuł oferuje dostęp do całego uniwersum planet, nie tylko do jednego świata. Podróżujemy po wszechświecie, odkrywając i eksplorując nowe lokacje.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Starbound

PS4, Xbox One, PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze