Skip to main content

STALKER 2 może trafić do wczesnego dostępu

Wskazówki w Humble Bundle.

STALKER 2: Heart of Chornobyl może trafić do wczesnego dostępu na Steamie. Nie jest to oficjalna wiadomość, jednak pewne wskazówki można znaleźć na stronie Humble Bundle.

Właściwie nie mam na to żadnego źródła, z wyjątkiem tego pojedynczego zdania, które znalazłem na stronach wszystkich edycji STALKER 2 w Humble” - napisał użytkownik Anthraksi na Reddicie.

Ta gra znajdująca się w Steam Early Access nie jest obecnie ukończona i może, ale nie musi, zmienić się znacząco w trakcie rozwoju. Aby dowiedzieć się więcej o wczesnym dostępie, odwiedź stronę FAQ dotyczącą Steam Early Access”.

Rzeczywiście - taka informacja widnieje przy wszystkich edycjach gry oraz w każdej wersji językowej witryny. Nie można wykluczyć, że jest to zwyczajny błąd lub niedopatrzenie, choć biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej znaleźli się twórcy, umieszczenie gry we wczesnym dostępie miałoby sens.

Ukraińskie studio GSC Game World tworzące STALKER 2 musiało przez wojnę przenieść się do w nowe miejsce. Część pracowników wstąpiła do armii, by pomóc w obronie kraju, reszta kontynuuje prace. Tytuł został opóźniony, a data premiery obecnie jest tylko orientacyjna - studio celuje w 2023 rok.

Zobacz także