Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Średniowieczna walka na miecze - nowy gameplay z Chivalry 2

Z wersji alfa.

Chivalry 2 to kontynuacja wydanej w 2012 roku gry akcji o walkach średniowiecznych rycerzy. Serwis Shacknews opublikował materiał prezentujący nowy gameplay z produkcji.

Nagranie, które pochodzi z wersji alpha, przedstawia fragmenty przykładowych potyczek. W filmie prowadzone przez gracza postacie wyprowadzają zróżnicowane uderzenia ostrzem - można miedzy innymi strącić hełm przeciwnika i blokować ofensywę wroga (także tarczą).

Jest również opcja rzucenia mieczem w kierunku nieprzyjaciela, a także dobicia rannego oponenta efektownym i dosyć brutalnym ciosem. Do tego możliwość odcinania określonych części ciała, w tym głów i kończyn.

Wideo ujawnia też, że pojawi się funkcja turlania po ziemi, co pozwoli uniknąć ostatniego ataku rywala. W samym gameplayu podstawowym orężem jest miecz, ale w niektórych sytuacjach bohater korzysta z innej broni - choćby obuchowej.

W międzyczasie twórcy Chivalry 2 ze studia Torn Banner opublikowali zwiastun, skupiający się na świecie i fabule gry, a także uruchomili zapisy do testów alfa. Te rozpoczną się w marcu - w pierwszej sesji sprawdzimy zespołowy deathmatch dla maksymalnie 64 osób.

Data premiery pełnej wersji nie jest na razie znana, ale produkcja zadebiutuje na PC. Warto jednak zaznaczyć, że początkowo ukaże się wyłącznie za pośrednictwem cyfrowego sklepu Epic Games Store.

Źródło: Chivalry 2

Następnie: EA skasowało grę Star Wars z elementami otwartego świata - twierdzi Jason Schreier

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły