Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Square Enix przyznaje, że anulowało Dead Sun - nową odsłonę serii Legacy of Kain

AKTUALIZACJA: W sieci pojawiły się nowe fragmenty rozgrywki.

Aktualizacja: Użytkownik forum NeoGAF, „Mama Robotnik” dotarł do kolejnych ujęć z anulowanego projektu, prezentujących najprawdopodobniej interfejs użytkownika oraz elementy planowanych trailerów.

Oryginalna wiadomość: Użytkownik forum dyskusyjnego NegGAF wyszperał sporo informacji na temat Dead Sun, nowej odsłony serii Legacy of Kain, anulowanej przez Square Enix w zeszłym roku.

Projekt powstawał przez trzy lata w Climax Studios (tryb dla pojedynczego gracza) i Psyonix (rozgrywki sieciowe). Fan dotarł jednak do screenshotów, grafik koncepcyjnych a nawet filmu z produkcji, co zwróciło uwagę samego Square Enix.

W wątku na wspomnianym forum wypowiedział się George Kelion, odpowiedzialny w Square Enix za kontakty ze społecznością.

„Mogę potwierdzić, że Dead Sun to projekt, który znajdował się w produkcji, ale został anulowany” - napisał.

„Zdaję sobie sprawę, że takie informacje mogą rozczarować, zwłaszcza podawane bez kontekstu. Część detali jest prawdziwa, część nie. Wiecie, że projekt może zostać skasowany z wielu powodów. Ciężko jest to stwierdzić na podstawie samych obrazków i informacji, ale LOK: Dead Sun to nie była odpowiednia gra. Moment także nie był idealny. Obawiam się, że musicie uwierzyć mi na słowo.”

Kelion zakończył wpis publikując kilka grafik koncepcyjnych z anulowanej gry.

„Wiele gier nigdy nie ujrzy światła dziennego z różnych powodów”

Simon Gardner, szef Climax Studios

Eurogamer otrzymał także komentarz od szefa studia Climax, Simona Gardnera.

„Jak możecie się spodziewać, podpisaliśmy umowę o poufności i nie mam zbyt wiele do dodania. Wiele gier nigdy nie ujrzy światła dziennego z różnych powodów. Zwłaszcza w ostatnich latach, gdy rynek i modele biznesowe gwałtownie ewoluują. Nasze partnerstwo z Square Enix na tym nie ucierpiało” - wyjaśnia.

Wydawca ogłosił niedawno inną grę z serii Legacy of Kain - sieciowe Nosgoth. To właśnie ta zapowiedź skłoniła użytkownika NeoGAF do rozpoczęcia śledztwa. Wszystko wskazuje na to, że nowy projekt to właśnie komponent sieciowy z Dead Sun, wydany jako samodzielna gra.

Dead Sun powstawało na PC, PS3 i X360, podobno także na PS4 - jako tytuł startowy. Gra bazowała na silniku Unreal Engine 3.

Według niepotwierdzonych informacji, Square Enix anulowało projekt, który nie miał większych szans na osiągnięcie oczekiwanych wyników sprzedać - coś, z czym wydawca ma ostatnio problem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze