Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Square Enix potwierdza Nosgoth, nową grę w świecie Legacy of Kain

AKTUALIZACJA: Nosgoth to gra sieciowa.

Aktualizacja: George Kelion, odpowiedzialny w Square Enix za kontakty ze społecznością, potwierdził w oświadczeniu wysłanym do Eurogamera, że Nosgoth to tytuł sieciowy.

„Możemy potwierdzić, że gra istnieje, znajduje się w produkcji. Akcja rozgrywa się w uniwersum Legacy of Kain. To nie jest tradycyjne doświadczenie z serii LoK, nie jest nawet przeznaczone dla pojedynczego gracza.”

„Pracami nie zajmuje się Crystal Dynamics, które nie pracuje także nad żadnym innym tytułem w świecie Legacy of Kain. I choć nowy projekt rozgrywa się w Nosgoth, to mamy do czynienia z kompletnie inną gałęzią serii Soul Reaver i Blood Omen” - napisał Kelion.

Nad czym pracuje więc Square? Grą MMO? Może nad popularnym ostatnio gatunkiem MOBA? Więcej informacji poznamy wkrótce, ale nie na targach E3.

„Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani projektem i nie możemy się już doczekać zdjęcia zasłony tajemnicy” - dodaje Kelion.

*

Oryginalna wiadomość: Nosgoth, tytuł ujawniony przez informacje w bazie danych Steama i sterownikach AMD, rozgrywa się w uniwersum z gier Legacy of Kain, ale w prace nie zaangażowano Crystal Dynamics - potwierdziło Square Enix.

Raziel nie wygląda najlepiej

Wydawca przyznał w wypowiedzi dla serwisu VG247, że otrzymamy „inną gałąź serii Blood Omen i Soul Reaver”, co może sugerować tytuł koncentrujący się na rozgrywce sieciowej.

Gry nie zobaczymy na targach E3. „Nie chcemy wprowadzić ludzi w błąd po ostatnich przeciekach informacji w sterownikach i na Steamie, przed oficjalnym ogłoszeniem. Crystal Dynamics nie zajmuje się Nosgoth.”

Nie wiemy więc dokładnie, nad czym pracują twórcy Tomb Raider. W czerwcu 2012 roku wspomniano o nowej - „świeżej i znajomej” - serii, z rozgrywką podobną do przygód Lary Croft.

„Podejmujemy taki odważny krok, chcemy zrobić coś nowego, coś, z czym nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Spróbujemy stworzyć coś od podstaw, wykorzystując wszystkie posiadane umiejętności” - mówił wtedy Scot Amos z Crystal Dynamics.

Seria Legacy of Kain obejmuje pięć tytułów i rozpoczęła się od Blood Omen: Legacy of Kain z 1996 roku. Tytułowy wampir Kain mści się na swoich mordercach i stara się wrócić do życia. Już w drugiej części - Legacy of Kain: Soul Reaver - wcielamy się w Raziela, wampira stworzonego właśnie przez Kaina. Ostatnia odsłona - Legacy of Kain: Defiance - ukazała się w 2003 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Blood Omen 2

Nintendo GameCube, PS2, Xbox, PC

Blood Omen: Legacy of Kain

PS1, PC

See 2 more

Legacy of Kain: Defiance

PS2, Xbox, PC

Legacy of Kain: Soul Reaver

PS3, PSP, PS1, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze