Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano 46 milionów gier z serii Halo

Premiera nowej części 6 listopada.

Serwis VG247.com dotarł do statystyk dotyczących Halo. Wynika z nich, że seria sprzedała się w 46 milionach egzemplarzy, co wygenerowało przychody na poziomie 3 miliardów dolarów.

Liczby dotyczą wszystkich gier z serii, zaczynając od wydanego w 2001 roku Halo: Combat Evolved. Ostatnia odsłona, Halo: Reach, zarobiła 200 milionów dolarów już w pierwszym tygodniu po premierze.

Publikacja tych danych ma związek ze zbliżającą się premierą nowego tytułu. - Premiery kolejnych części serii zawsze były wielkim wydarzeniem i w przypadku Halo 4 także planujemy coś spektakularnego - mówi Chris Lewis, wiceprezes odpowiedzialny w Microsoft za rozrywkę.

W ramach ostatniego projektu promocyjnego Microsoft przekształcił część Liechtensteinu w strefę walk, gdzie zaproszeni gracze mieli okazję zagrać w Halo 4 przed premierą.

Gra zadebiutuje 6 listopada, wyłącznie na konsoli Xbox 360. Rodzimy oddział Microsoftu przygotowuje pełną polską wersję językową z dubbingiem.

Master Chief zarobił na emeryturę.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze