Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Klasyczne” Halo zmierza na PC?

Sugeruje Phil Spencer.

Wczoraj informowaliśmy o zablokowaniu przez Microsoft prac nad modem ElDewrito, przywracającym Halo Online na PC. Phil Spencer, szef marki Xbox, opublikował na Twitterze cytat z komunikatu partnera amerykańskiego koncernu, co sugeruje powrót Halo na PC.

Mowa o fragmencie publikacji wystosowanej przez odpowiedzialne za rozwój serii Halo studio 343 Industries. Zespół nakreśla w tekście sytuację prawną wynikającą z naruszenia własności intelektualnej Microsoftu, ale też zwraca uwagę na możliwość współpracy z moderami.

„Patrząc w przyszłość, jesteśmy bardzo podekscytowani wizją oficjalnego, klasycznego doświadczenia Halo zmierzającego na PC. Mamy nadzieję, że połączymy siły z zespołem odpowiedzialnym za ElDewrito i społecznością moderską” - napisano w komunikacie.

Fragment publikacji przytoczył na Twitterze Phil Spencer, poprzedzając cytat dopiskiem „Ta kwestia jest ważna”. Nie wiadomo, jaką przyszłość planuje Microsoft dla marki Halo, ale niewykluczone, że na PC zmierza The Master Chief Collection - zremasterowane wersje 1, 2, 3 i 4 części serii.

Od czasu debiutu Halo 2 w 2004 roku, jedynym oficjalnym tytułem na PC, sygnowanym nazwą marki, było Halo 5: Forge, czyli rozbudowany edytor poziomów, a także Halo Wars 2 - strategia czasu rzeczywistego.

Koncern z Redmond podjął już prawne działania służące ochronie własności intelektualnej, naruszonej przez zespół stojący za ElDewrito. Microsoft zablokował prace nad modem, lecz dalej można z niego korzystać. Najprawdopodobniej jednak wszystkie elementy będące własnością amerykańskiej firmy zostaną usunięte.

Master Chief znów zagości na PC?

Microsoft blokuje również streamy, które transmitują rozgrywkę z Halo Online. „Streamerzy nie powinni pokazywać fragmentów produkcji, ponieważ, jak zostało już wcześniej powiedziane, kodu gry nigdy nie udostępniono, ani nie zezwolono na taką działalność” - tłumaczą przedstawiciele koncernu w odpowiedzi na pytanie PC Gamer.

ElDewrito stworzono na podstawie Halo Online. To oficjalna strzelanka sieciowa, przeznaczona na rynek rosyjski. Grę wycofano jeszcze przed opuszczeniem przez produkcję testów beta, z racji niewielkiego zainteresowania produkcją.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Halo 4

Xbox 360

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze