Skip to main content

Seria Halo sprzedała się w nakładzie ponad 60 milionów egzemplarzy

W trzynaście lat.

Microsoft poinformował, że seria Halo sprzedała się na całym świecie w nakładzie przekraczającym 60 milionów egzemplarzy.

„Trzynaście lat temu Xbox przeszedł do historii wraz z premierą Halo: Combat Evolved. Potem, dziesięć lat temu, Halo 2 na zawsze zmieniło rynek gier” - napisano w komunikacie.

Wydawca podał także, że gracze podłączeni do Xbox Live spędzili przy Halo ponad 6 miliardów godzin, czyli 684 tysiące lat.

Informacje ujawniono w związku z rozpoczęciem zbierania zamówień przedpremierowych na najnowszą odsłonę serii - Halo: The Master Chief Collection. Gry można już także pobrać, by być w pełni przygotowanym na premierę, zaplanowaną na 11 listopada, tylko na Xbox One. Jest to o tyle przydatne, że dostęp do trybów sieciowych odblokujemy dopiero po pobraniu 20 GB aktualizacji.

Zestaw zawiera Halo: Combat Evolved oraz Halo 2 w odświeżonych wersjach, a także Halo 3 i Halo 4, już bez zmian i graficznych poprawek. W wynik 60 milionów egzemplarzy wliczono zapewne spin-offy, takie jak Halo 3: ODST czy Halo: Reach.

Zobacz na YouTube

Zobacz także