Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spojrzenie na broń i sprzęt w Śródziemie: Cień Wojny

Siedem minut ujęć.

Kolejny materiał wideo serwisu IGN na temat Śródziemie: Cień Wojny koncentruje się na jednym z aspektów, które przechodzą największą transformację w drugiej odsłonie serii - broniach i ekwipunku.

W pierwszej części element ten nie był zbytnio rozbudowany i ograniczał się do run, które modyfikowały arsenał głównego bohatera. Teraz opcje znacznie rozbudowano, dodając zaawansowany system rodem z produkcji RPG.

Poważny Talion

Przejście do ekranu ekwipunku ujawnia nie tylko model postaci, zmieniający się wraz z każdym założonym obiektem, ale także liczbę slotów na sprzęt - aż sześć miejsc: miecz, sztylet, łuk, zbroja, płaszcz oraz runy na pierścień.

Co interesujące, do ataków zasięgowych wykorzystamy tym razem nie tylko wierny łuk i strzały, ale będziemy także mogli rzucać kowalskim młotem Celebrimbora.

Jak można się domyślać, poszczególne elementy ekwipunku wraz z rosnącą jakością poprawiają także przeróżne statystyki: obrażenia bezpośrednie i podczas ataków z zaskoczenia, liczbę punktów zdrowia i tak dalej.

Zobacz: Śródziemie: Cień Wojny - Poradnik, Solucja

Sprzęt zbieramy najczęściej z ciał pokonanych wrogów, a pewną innowacją jest fakt, że część bonusowych właściwości sprzętu odblokujemy dopiero po ukończeniu specjalnego wyzwania, jak skryte zasztyletowanie przeciwnika, który właśnie płonie.

Potężni wrogowie upuszczają też klejnoty, które możemy następnie wpasować do elementów ekwipunku, dalej modyfikując przeróżne właściwości i dodając bonusy do statystyk.

Śródziemie: Cień Wojny debiutuje 25 sierpnia na PC, PS4 i Xbox One. Za prace ponownie odpowiada studio Monolith Productions. Gra opowie historię powrotu Taliona i Celebrimbora, których zadaniem jest dostanie się za linię wroga w Mordorze, by stworzyć armię i wyruszyć z całą potęgą na Czarnego Władcę, Saurona.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze