Skip to main content

Spider-Man z pistoletem lata na Shreku. Oto pierwsze mody do Hogwarts Legacy

Czekamy na Hagrida z pierwszego PlayStation.

Źródło zdjęcia: Źródło: www.nexusmods.com/hogwartslegacy/users/68439430

Wystarczyło kilka dni od premiery Hogwarts Legacy na PC, aby społeczność fanów gry zaczęła tworzyć pierwsze modyfikacje. Oprócz przydatnych projektów, takich jak nieoficjalna łatka poprawiająca wydajność gry, pojawiło się też wiele znacznie mniej poważnych dzieł, w tym plik zmieniający miotłę na Shreka.

Wśród najpopularniejszych obecnie modów znajdziemy chociażby twór internauty o pseudonimie ATOMdotEXE, podmieniający różdżkę na pistolet Glock. „Ten plik podmienia twoją różdżkę na magiczne urządzenie, bazujące na XIX-wiecznym projekcie i w żadnej sposób nie przypomina współczesnych odpowiedników z prawdziwego świata” - czytamy w opisie, wierząc autorowi na słowo.

Nie zabrakło też ulubieńców internautów, czyli Tomka Lokomotywy i Shreka. W tym wypadku twórcy Showie i NorskPL zdecydowali się na umieszczenie kultowych postaci w roli... mioteł. Dzięki temu nasza postać może przemierzać okolice Hogwartu siedząc na plecach zielonego Ogra lub w kabinie przyjaznego parowozu.

Trzeba przyznać, że wyobraźnia fanów nie zna granic

Pojawiło się także parę modyfikacji ubrań, które z pewnością docenią gracze lubiący dokładnie dostosować garderobę swojego wirtualnego odpowiednika. Oprócz małych dodatków, takich jak koszula elegancko wsunięta w spodnie oraz płaszcz z zawadiacko uniesionym kołnierzem, znajdziemy też efekt pracy internaty Crubino, dodający do gry cały kostium Spider-mana. Jak przyznaje sam twórca, jest to jedynie pokaz możliwości modyfikowania modeli postaci.

Oczywiście gracze stworzyli także wiele przydatniejszych modów, naprawiających różne błędy lub usuwających potencjalnie irytujące aspekty gry. Najpopularniejszą obecnie modyfikacją jest nieoficjalna łatka autorstwa Seifu, poprawiająca ogólną wydajność tytułu, wraz z podobnym dziełem Scirlexa, zwiększającym wydajność trybu DLSS. Możemy też znaleźć projekt uciszający mówiącą rzeźbę przy punktach szybkiej podróży.

Zobacz także