Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Specjalista od rzeczywistości wirtualnej w Valve zasila szeregi Oculus VR

Michael Abrash zadowolony z przejęcia firmy przez Facebooka.

Michael Abrash, specjalista od rzeczywistości wirtualnej z Valve, odszedł z firmy Gabe'a Newella i dołączył do zespołu Oculus VR.

Inżynier nie ukrywa zadowolenia z faktu, że Facebook wykupił producenta urządzenia Oculus Rift.

„Przejęcie Oculus przez Facebooka oznacza, że wirtualna rzeczywistość stanie się faktem i będzie to wydarzenie na dużą skalę. Środki i długoterminowe zaangażowanie firmy Facebook stworzą szansę na rozwianie wszystkich wątpliwości i wyeliminowanie wszelkich problemów” - napisał na oficjalnym blogu nowy szef działu naukowego w Oculus VR.

W przeszłości Abrash był jednym z inżynierów w id Software, pracował między innymi nad grą Quake.

„Świetnie, że ponownie mogę pracować z Johnem [Carmackiem - dop. red.] po tylu latach, towarzyszy tej współpracy uczucie deja vu. Czuję się, jakbym dołączył do większego id Software”.

Podczas ubiegłorocznej konferencji Steam Dev Days, Abrash zaznaczał, że minie jeszcze wiele lat, zanim rzeczywistość wirtualna będzie mogła przełamać różne technologiczne bariery, które obecnie przeszkadzają w jej rozwoju. Pomógł on zaimplementować obsługę Oculus Rift w grze Team Fortress 2.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze