Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony straciło 20 mld dolarów na wartości. Giełda reaguje na przejęcie Activision

Wieści odczuł nawet CD Projekt.

Cena akcji Sony na giełdzie w Tokio spadła wczoraj o 13 procent, podczas gdy inwestorzy z niepokojem zareagowali na wieści o przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft.

Taki wynik oznacza, że kapitalizacja - łączna wartość wszystkich papierów wartościowych w obrocie - spadła o 20 miliardów dolarów, do 137 mld dolarów.

Jeśli transakcję uda się zakończyć powodzeniem, pod względem przychodów z segmentu gier Microsoft nadal będzie plasował się jednak za Sony w świecie wirtualnej rozrywki. Firma wskoczy na trzecie miejsce, także za liderem - chińskim Tencentem.

W oczekiwaniu na odbicie

Zakup Activision Blizzard to najdroższe przejęcie w historii producenta Xboksów, ale wiele oczu będzie teraz zwróconych właśnie na Sony. Japońska korporacja szykuje podobno odpowiedź na usługę Game Pass, co może poprawić nastroje.

Zaraz po ogłoszeniu wieści o transakcji w górę wystrzeliła za to cena akcji polskiego CD Projektu, który z obiema firmami ma niewiele wspólnego. Kurs szybko wrócił do poprzedniego poziomu, a dzisiaj spada o ponad 2 procent, co pokazuje, jak zmienne są nastroje na giełdach.

Jeśli mowa o uczestnikach samego przejęcia, akcje Microsoftu także spadły, o niemal 2,5 procent. Bez zaskoczenia, w drugą stronę podążył kurs Activision Blizzard, rosnący aż o ponad 25 proc., do poziomu najwyższego od sierpnia.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze