Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft kupuje Activision Blizzard! Zapłaci 70 miliardów dolarów

Oficjalne informacje.

Microsoft kupuje firmę Activision Blizzard. O niespodziewanym przejęciu wydawcy Call of Duty i Diablo poinformowano dziś oficjalnie w komunikacie na stronie marki Xbox.

Zakup opiewa na sumę 68,7 miliardów dolarów.

„Do zakończenia transakcji, Activision Blizzard i Microsoft Gaming będą działać samodzielnie. Później, Activision Blizzard będzie podlegać mojej osobie, prezesowi Microsoft Gaming” - informuje we wpisie Phil Spencer.

Nie sprecyzowano, ile potrwa proces zakupu. Potwierdzono jednak, że po jego sfinalizowaniu, do usługi Game Pass trafi „tak dużo gier Activision Blizzard, ile tylko będziemy w stanie zaoferować”.

Spencer nie odniósł się bezpośrednio do wewnętrznych problemów Activision związanych z ubiegłorocznymi oskarżeniami o molestowanie i dyskryminację pracowników.

Szef marki Xbox w oświadczeniu napisał tylko, że Microsoft ma zamiar „przenieść swoją kulturę pracy i akceptacji do wszystkich wspaniałych zespołów w Activision Blizzard”. Prezesem firmy pozostanie Bobby Kotick.

Transakcja nie została jeszcze oficjalnie zaakceptowana i bez wątpienia - ze względu na rozmiar i znaczenie - będzie przedmiotem analizy przez urzędników antymonopolowych w USA. Zakończenie procesu planowane jest na rok fiskalny 2023, a więc może przeciągnąć się do połowy przyszłego roku.

„Po zakończeniu transakcji, Microsoft stanie się trzecią największą firmą w świecie gier, za Tencentem i Sony” - czytamy w informacji prasowej.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze