Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony po przejęciu Bungie postawi na inne platformy - zapewnia szef firmy

Nie tylko PlayStation.

Dyrektor generalny Sony - Kenichiro Yoshida - powtórzył zapewnienia na temat planów na bardziej multiplatformowe podejście firmy w przeszłości. Ważnym krokiem do osiągnięcia założeń ma być przejęcie studia Bungie.

Sony Interactive Entertainment (SIE) koncentrowało się dotychczas na konsolach PlayStation - i zapewnie tak pozostanie. Jednak pozyskanie Bungie, operującego „równolegle” i z dużą autonomią, pozwoli spotęgować inwestycje na PC czy urządzeniach mobilnych, trwające już od jakiegoś czasu.

Jak ogłoszono w styczniu, Sony kupiło studio z Seattle za 3,6 mld dolarów. Transakcja powinna zostać dopięta w nadchodzących miesiącach, jeśli tylko zgodzą się urzędnicy ze Stanów Zjednoczonych.

- Wierzymy, że [zakup] będzie siłą napędzającą nasze możliwości w sferze gier-usług - zapewniał Yoshida podczas niedawnego spotkania z inwestorami korporacji.

- Nasze przejęcie Bungie reprezentuje także znaczący krok do przodu w transformacji w bardziej multiplatformowy kierunku - dodał, cytowany przez serwis VGC.

Czy Destiny 3 trafi na Xboksy?

Wydaje się, że obecnie kwestią otwartą pozostaje więc tylko to, czy Sony otworzy się w ten sposób także na konsole bezpośrednich konkretów, jak Xbox Series X/S. Destiny 2 jest dostępne na urządzeniach Microsoftu, ale co z kolejnymi projektami?

Read this next