Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shenmue 3 nabiera kształtów - opublikowano nowe screeny

Ruszyły preoredery na PC.

Shenmue 3 nabiera kształtów - użytkownicy, którzy wspierali zbiórkę pieniędzy na produkcję, otrzymali dziś rano zestaw screenów prezentujących postępy w pracach.

Wcześniej poinformowano, że na oficjalnej stronie można już składać zamówienia przedpremierowe na tytuł w wersji PC. Nie podano daty debiutu, lecz wcześniejsze zakupy są źródłem dodatkowego finansowania i służą do odblokowania kolejnych celów dodatkowych.

Długo oczekiwany następca w kultowej serii japońskich gier TPP pozyskał już około 6,7 milionów dolarów. Kolejnym punktem na liście jest rozbudowanie systemu walki (za 7 mln).

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że zakończono prace konceptowe i zespół powinien wkrótce przejść do pełnoprawnej produkcji, co stawia planowany debiut w grudniu przyszłego roku pod dużym znakiem zapytania. Producent Yu Suuki zapewnia jednak, że stara się, jak może:

„Jestem całkowicie pochłonięty pracą nad grą i od czasu do czasu śpię nawet w biurze” - zapewnia w aktualizacji. „Moje życie to teraz Shenmue, od świtu do zmierzchu.”

Shenmue to cykl gier akcji z otwartym światem. W trzeciej części powraca główny bohater, Ryo Hazuki. Jego ojciec został zamordowany w pierwszej odsłonie (wydanej w 2000 roku na konsoli Dreamcast). Dążenie do zemsty to początek skomplikowanej przygody bohatera.

Druga część cyklu oferowała otwarte zakończenie, a gracze już od kilkunastu lat czekają na ostatnie rozdziały opowieści. Gra zmierza na PC i PlayStation 4.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze