Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scenarzystka serialu „Westworld” pomoże napisać The Last of Us 2

Bruce Straley jest na urlopie.

Scenarzysta i reżyser Neil Druckmann ze studia Naughty Dog znalazł pomoc przy tworzeniu opowieści dla The Last of Us 2. Wspomoże go Halley Wegryn Gross, znana lepiej jako aktorka.

Gross nie ma zbyt wielkiego doświadczenia jako scenarzystka, ale w tym roku odpowiadała za dwa odcinki „Westworld”, najnowszego hitu stacji HBO - Trompe L'Oeil oraz The Adversary. Edytowała też historię dwóch kolejnych epizodów - The Stray i Chestnut.

Kto tam?

„Halley to moja super współscenarzystka” - napisał Druckmann na Twitterze. „Nie mogę się doczekać, by podzielić się detalami na temat opowieści. Spoiler: jest intensywnie.”

Filmowe produkcje Naughty Dog oraz inspirowany grami wideo serial „Westworld” wydają się być całkiem ciekawym połączeniem.

- W grach, takich jak The Elder Scrolls: Skyrim, Red Dead Redemption czy sandboksach od BioWare, moralność to zmienna cecha. Jak napisać opowieść, w której moralność bohatera może się zmieniać? To fascynujące wyzwanie - mówił współtwórca serialu, Jonathan Nolan.

Reżyserem The Last of Us 2 jest już tylko Neil Druckmann, choć przy pierwszej odsłonie serii pracował razem z Brucem Straleyem. Ten duet kierował także pracami nad The Last of Us: Left Behind i Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Jak jednak potwierdziło Sony, po wydaniu dwóch udanych produkcji, ten drugi postanowił zrobić sobie zasłużoną przerwę i nie jest obecnie jasne, kiedy wróci do pracy w Naughty Dog.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły