Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ruszył preload Final Fantasy 16 na PS5. Przygotujcie sobie 90 GB miejsca na dysku

Można powoli szykować się na premierę.

Premiera Final Fantasy 16 już za rogiem, więc twórcy umożliwili wszystkim zainteresowanym wcześniejsze pobranie plików. Jeżeli jednak chcecie ściągnąć wersję cyfrową gry na dyski swoich PS5, to musicie zarezerwować sobie sporo miejsca.

Najnowsza odsłona cenionej serii japońskich RPG zadebiutuje już w najbliższy czwartek, czyli za niecałe dwa dni. Posiadacze konsol PlayStation 5 mogą już teraz pobrać pliki, by zaoszczędzić sobie nerwów w dniu premiery i od razu wskoczyć do gry bez konieczności oczekiwania na instalację. Final Fantasy 16 zajmuje 90,1 GB miejsca na dysku.

W międzyczasie możecie też przetestować najnowszą produkcję Square Enix dzięki bezpłatnej wersji demonstracyjnej, która obejmuje kompletny prolog. Co więcej, postępy poczynione w demie - w tym zdobyte przedmioty, zdolności czy poziomy doświadczenia - zostaną przeniesione do pełnej wersji gry, dzięki czemu nie będzie konieczności powtarzania początkowych rozdziałów po premierze.

Wersja demonstracyjna pozwala też wypróbować system walki na dalszych etapach gry, gdy Clive wyposażony jest już w potężniejsze moce Eikonów oraz rozwinięte umiejętności, choć w tym akurat przypadku nasze postępy nie zostaną przeniesione do pełnego wydania Final Fantasy 16. Demo pozwala też ocenić jakość polskich napisów, które są zupełną nowością w serii.

Uważajcie jednak na spoilery, ponieważ niektórzy gracze uzyskali już dostęp do premierowego wydania gry i mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami na forum publicznym. Jeżeli nie chcecie, by ktoś zepsuł wam przyjemność z odkrywania magicznego świata Valisthei na własną rękę, to może unikajcie w najbliższych dniach komentarzy i wpisów związanych z Final Fantasy 16.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze