Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ruszają otwarte testy platformy GOG Galaxy

Alternatywa dla Steama.

Rozpoczęły się otwarte testy beta platformy GOG Galaxy. Każdy może wypróbować nowy system - wystarczy odwiedzić oficjalną stronę usługi.

Galaxy można traktować jako alternatywę Steama. Program od GOG.com pozwala jednak w większym stopniu modyfikować i dostosowywać działanie platformy do własnych upodobań - możliwe jest chociażby zablokowanie automatycznych aktualizacji.

Gry zainstalowane w Galaxy działają też bez połączenia z siecią. Ponadto, w rozgrywkach sieciowych można rywalizować lub współpracować z graczami korzystającymi ze Steama.

Platforma zaoferuje system osiągnięć, czat i inne funkcje społecznościowe, które również można będzie odpowiednio dostosować i zmodyfikować.

Platforma jest także zintegrowana ze sklepem GOG.com, dla wygody użytkownika. Projektanci podkreślają też, że Galaxy zawsze pozostanie opcjonalne. Tak jak do tej pory - możliwe będzie pobieranie tytułów z GOG.com w tradycyjny sposób.

Pierwszym większym tytułem dostępnym na Galaxy będzie Wiedźmin 3. W momencie wyjścia z fazy testowej, z platformy skorzysta w sumie ponad tysiąc gier.

Tagi
O autorze
Komentarze