Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rust przypisuje płeć postaci na stałe do konta Steam

Nie wszyscy są zadowoleni.

Popularny symulator sztuki przetrwania w otwartym świecie - Rust - doczekał się kontrowersyjnej aktualizacji, modyfikującej między innymi wygląd prowadzonej postaci. Ten przypisywany jest teraz na stałe do konta Steam.

Ten pan już się nie zmieni

„Rozumiemy, że dla wielu osób to problematyczny temat” - przyznał na blogu odpowiedzialny za projekt Garry Newman, znany lepiej jako twórca Garry's Mod.

„Możesz teraz otrzymać płeć niezgodną z tą w prawdziwym świecie. Może to być przeszkodą i sprawiać, że nie będziesz już chciał grać. Z technicznego punktu widzenia nic się nie zmieniło, ponieważ połowa populacji czuła się tak już wcześniej” - dodaje deweloper. Model kobiety wprowadza bowiem dopiero opisywana aktualizacja - dotychczas wszyscy byli mężczyznami.

Gra już wcześniej z góry ustalała jaki będzie kolor skóry postaci oraz - w przypadku mężczyzn - rozmiar przyrodzenia.

Warto dodać, że Rust prezentuje akcję w perspektywie pierwszej osoby, więc model postaci widzimy jedynie na ekranie ekwipunku.

Część graczy pochwala zmianę, ponieważ w ostatnim okresie pewnym problemem miało być wybieranie „optymalnego” wyglądu, czyli trudnej do zauważenia w nocy, niskiej postaci o ciemnej karnacji.

Inni użytkownicy są mniej zadowoleni i sugerują, że po kupnie gry powinni otrzymać opcję modyfikacji wyglądu. Tutaj kontrargument jest taki, że i tak nic nie tracą, ponieważ takiej możliwości w Rust nigdy nie było.

Tytuł studia Facepunch nadal dostępny jest w programie Early Access na Steamie - wszystko może jeszcze nie raz ulec zmianie.

Nowy model postaci

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze