Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konsolowa wersja Rust ma datę premiery

Są też szczegóły rozwoju gry.

  • Rust pojawi się na konsolach w maju
  • Nowa wersja będzie rozwijana odrębnie od wydania PC
  • Twórcy musieli przepisać część silnika, by gra działała na platformach Sony i Microsoftu

Studio Facepunch ujawniło datę premiery konsolowego wydania Rust - dostępnej na PC popularnej gry sieciowej, w której walczymy o przetrwanie. Tytuł ukaże się 21 maja na PS4 i Xbox One, choć zadziała też na platformach następnej generacji w ramach wstecznej kompatybilności.

Nowa edycja bazuje na wersji komputerowej, ale jest odrębnym produktem, który będzie osobno rozwijany. W planach inny harmonogram aktualizacji - nie zabraknie oczywiście treści dodawanych do oryginalnej pozycji, ale zostaną uzupełnione o poprawki dla urządzeń Sony i Microsoftu.

Cover image for YouTube videoRust Console Edition - Out May 21st Pre-Order Now! | ESRB

Za konsolowe Rust odpowiada studio Double Eleven. Największym wyzwaniem dla deweloperów okazała się optymalizacja - minimalne wymagania wydania PC są wyższe niż specyfikacja bazowych modeli PS4 i Xbox One, więc musiano popracować nad wydajnością. Przepisano na nowo wiele istotnych elementów silnika, co ulepszyło działanie gry.

Innym problemem były czasy ładowania - początkowo wczytanie całej mapy trwało 45 minut. Przygotowano jednak nowy system, dzięki któremu grać można już po około minucie od uruchomienia. Poza tym niektóre zaawansowane opcje produkcji przebudowano.

Wczesna wersja Rust ukazała się w 2013 roku na PC. W tytule gracze walczą o przetrwanie w nieprzyjaznym świecie. Trzeba między innymi dbać o potrzeby postaci - w tym zaspokajanie głodu i pragnienia - oraz konstruować przydatne przedmioty i narzędzia. Należy jednak uważać, bo zagrożenie stanowią też inni użytkownicy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Rust

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze