Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rockstar szuka testerów, ale nie wiadomo do czego

Fani mają nadzieję, że chodzi o GTA 6.

Rockstar Games ogłosiło nowe oferty pracy, w których poszukuje - oprócz animatorów i artystów - także testerów gier. Wielu fanów miało nadzieję, że deweloper szykuje dużą sesję testową przed oficjalną zapowiedzią GTA 6. Dziennikarz specjalizujący się w informacjach o studiu Rockstar pochodzi jednak do tych teorii sceptycznie.

Według udostępnionej informacji, ogłoszenie opublikowało Rockstar India i nowi pracownicy mają zostać zatrudnieni jeszcze w tym miesiącu. Jak zauważył Chris Klippel - założyciel serwisu Rockstar Mag, dostarczającego najświeższe wieści o produkcjach słynnego studia - wielu fanów podejrzewa, że chodzi o testy GTA 6, jednak on podchodzi do sprawy ostrożnie.

Po pierwsze przypomina, że Rockstar India w ostatnich miesiącach ogłaszało już kilka naborów, zatem być może studio przechodzi po prostu restrukturyzację lub rozbudowuje niektóre działy.

„Nitka” tweetów dziennikarza w języku francuskim

Z drugiej jednak strony, pół roku przed premierą Red Dead Redemption 2 faktycznie odbyła się duża sesja testów. Trzeba też pamiętać, że obecnie Rockstar może rozwijać na raz kilka projektów - w tym ciągle rozbudowywane GTA Online - zatem studio potrzebuje testerów w zasadzie cały czas.

Doświadczony dziennikarz uważa jednak, że testy GTA 6 są mimo wszystko dość prawdopodobne. Studzi jednak zapał fanów mówiąc, że jest to normalny element procesu tworzenia gry i niekoniecznie musi oznaczać rychłą zapowiedź tytułu. Autor kończy swoją wypowiedź prośbą, aby gracze „nie panikowali”, ale emocje towarzyszące odkryciu rekrutacji pokazują, jak bardzo fani nie mogą się doczekać kontynuacji gangsterskiego cyklu.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze