Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rockstar resetuje konta w GTA Online - za wykorzystywanie błędu

Kara dla nieuczciwych graczy.
  • Gracze nadużywali błędu, który pozwalał się szybko wzbogacić
  • Za karę zresetowano konta nieuczciwych użytkowników

Rockstar Games ukarało graczy GTA Online za wykorzystywanie błędu gry do szybkiego zarabiania pieniędzy. Studio zresetowało konta osób, którzy wzbogacili się w nietypowy sposób.

W komunikacie opublikowanym na stronie pomocy technicznej studia deweloperzy wyjaśniają, że chodzi przede wszystkim o użytkowników, stosujących metodę związaną z kupowaniem drogich apartamentów. Niedawno zablokowano możliwość używania usterki.

Nieuczciwy zarobek nie popłaca

Reset konta oznacza, że dany gracz traci wszystkie zgromadzone dotychczas pieniądze, kupione samochody oraz zdobyte punkty doświadczenia. Oczywiście nadal może kontynuować zabawę, ale musi zaczynać od początku.

„Aby gra była przyjazna dla wszystkich, każdy, kto zostanie przyłapany na używaniu błędów i cheatów do niezgodnego z zasadami zarabiania wirtualnych dolarów i pozyskiwania cyfrowych przedmiotów, musi liczyć się z karą, w tym dostosowania poziomu gotówki, resetu postaci, zawieszeniem, a nawet całkowitą blokadą profilu” - tłumaczą przedstawiciele Rockstara.

Zobacz: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Użytkownicy, którym konta oczyszczono z postępów w zabawie, krytykują decyzję twórców. Niezadowolenie wyrażają - często w bardzo mocnych słowach - we wpisach publikowanych w mediach społecznościowych.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: PC Gamer

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze