Skip to main content

Ubisoft chce podobno zamknąć polski oddział

Niepotwierdzone doniesienia.

Marcin Kosman, były dziennikarz, a obecnie autor książek o tematyce gier donosi, że Ubisoft postanowił zamknąć polski oddział firmy. Może mieć to związek z ostatnimi problemami francuskiej korporacji oraz proponowaną restrukturyzacją.

Kosman, niegdyś związany z magazynem PSX Extreme, a potem mediami internetowymi, obecnie autor, wydawca i współwłaściciel agencji PR-owej, o sprawie poinformował na swoim Twitterze. Jak napisał, wiele wskazuje na to, że centrala postanowiła zamknąć polski oddział Ubisoftu. Poprosiliśmy Ubisoft Polska o komentarz, jednak firma nie zabrała oficjalnego stanowiska tej w sprawie.

Do momentu wydania oficjalnego oświadczenia odnośnie zamknięcia Ubisoft Polska doniesienia należy traktować wyłącznie jako pogłoski. Możemy jednak podejrzewać, że domniemane zamknięcie Ubisoft Polska wiąże się ze zmianami i restrukturyzacją firmy, które zaproponowano ostatnio jako odpowiedź na niezadowalające wyniki finansowe.

Ubisoft planował zmniejszyć wydatki o 200 milionów dolarów oraz zmienić strategię biznesową i dokonywać ostrożniejszych inwestycji w najbliższej przyszłości. W ostatnich miesiącach anulowano produkcję łącznie 7 tytułów, choć większość z nich nie jest znana. Jednocześnie wyciekła domniemana lista wydawnicza na 2023 rok, na której nie brak ciekawych pozycji.

Otwarcie polskiego oddziału Ubisoftu ogłoszono na targach Games Convention w Lipsku w sierpniu 2008 roku. Zadaniem Ubisoft Polska z biurem w Warszawie było wydawanie i lokalizowanie gier na naszym runku, a pierwszym takim tytułem było Far Cry 2.

Read this next