Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szóste opóźnienie Skull and Bones. Ubisoft kasuje gry i narzeka na stan rynku

Firma zapowiada ostrożniejsze inwestycje.

Wyczekiwana piracka produkcja Skull and Bones zalicza kolejne opóźnienie, a Ubisoft anulował prace nad trzema niezapowiedzianymi grami. Firma boryka się z trudnościami wywołanymi przez pandemię i zapowiada ostrożniejsze inwestycje.

W najnowszym raporcie dla inwestorów poinformowano o kolejnym, szóstym już opóźnieniu Skull and Bones - premiera obecnie planowana jest „na wczesny początek roku fiskalnego 2023-24. Oznacza to, że w piracką produkcję zagramy najwcześniej w kwietniu tego roku. Twórcy twierdzą, że „dodatkowy czas już zaowocował imponującymi usprawnieniami jakości gry”, co potwierdzać mają ostatnie testy rozgrywki.

Wygląda też na to, że Ubisoft boryka się z problemami finansowymi, w związku z czym wydawca planuje zredukować wydatki o 200 milionów dolarów, a także zamierza zmienić strategię i dokonywać ostrożniejszych inwestycji w najbliższej przyszłości. Ponadto firma postanowiła anulować produkcję trzech niezapowiedzianych jeszcze gier. W ubiegłym roku podjęto decyzję o przerwaniu prac nad innymi czterema tytułami.

Firma stoi przed poważnymi wyzwaniami, ponieważ branża kieruje się w stronę mega-marek i długoterminowych tytułów, które mogą dotrzeć do graczy na całym świecie, na różnych platformach i za pośrednictwem zróżnicowanych modeli biznesowych. Nasza strategia w ciągu ostatnich 4 lat polegała na budowaniu długotrwałych usług i adaptowaniu naszych najsilniejszych marek do nowych trendów” - czytamy w raporcie Ubisoftu.

Jednak gry z tej fazy inwestycji nie zostały jeszcze wydane, a nasze ostatnie premiery nie wypadły tak dobrze, jak oczekiwano. W połączeniu z pogarszającą się sytuacją makroekonomiczną i znacznymi dodatkowymi inwestycjami wynikającymi z lockdownu i nowych modeli pracy ogłaszamy dziś zestaw środków poświęcony wzmocnieniu długoterminowych perspektyw wzrostu i budowania wartości”.

Spory wpływ na decyzję firmy miały niezadowalające wyniki Mario + Rabbids: Sparks of Hope w ostatnich tygodniach 2022 roku i na początku stycznia oraz Just Dance 2023. Nie wiadomo, jakie gry zostały anulowane, jednak fani wyrażają obawy, że jedną z nich może być wyczekiwany reboot Splinter Cell. Gra doczekała się teasera w ubiegłym roku, jednak od tej pory w temacie panuje cisza.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Skull and Bones

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze