Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Returnal - zmarły zwiadowca, sygnał skafandra

Hologramy innych graczy.

Jeżeli grasz w Returnal w trybie online, możesz natknąć się na zmarłych zwiadowców. Wchodząc z nimi w interakcję wywołasz hologram, który pokaże ostatnie chwile innego gracza przed śmiercią i umożliwi ci jego pomszczenie.

Zmarli zwiadowcy (1) to leżące na ziemi niewyraźne hologramy ciał, na które natkniesz się losowo, zwiedzając mapę. Na mapie oznaczeni są ikoną przypominającą sygnał, ale pod tą samą ikoną kryją się czasem po prostu audiologi Selene.

Ze zmarłych zwiadowców możesz zebrać cenne przedmioty, ale wiąże się to z walką albo zapłatą w Eterze.

Zanim będziesz mógł cokolwiek zrobić ze zwiadowcą, musisz go najpierw zeskanować, przytrzymując trójkąt. Po zeskanowaniu mogą rozegrać się dwa scenariusze, które opisujemy poniżej.


Pierwsza możliwość - hologram

W tym przypadku zobaczysz okno z identyfikatorem gracza i okolicznościami jego śmierci. Następnie będziesz mógł zapłacić (2) 3 sztukami Eteru i natychmiast zebrać wyposażenie lub wybrać opcję Pomścij (3), która wywoła walkę i dostarczy ci 4 sztuki Eteru.

Walka nie powinna być trudna. Po jej zakończeniu otrzymasz Eter, a z przeciwników zazwyczaj wypadną interesujące przedmioty.


Druga możliwość - mutant

Przy skanowaniu istnieje losowa szansa, że ciało ożyje i pojawi się przed tobą mutant (4) - niezwykle trudny do pokonania przeciwnik.

Jeżeli uda ci się go wyeliminować, zostawi po sobie cenne przedmioty.

W wersji z mutantem nie decydujesz, czy chcesz pomścić gracza, czy zapłacić Eterem za wyposażenie - nie ma też hologramu. Ten rywal nie jest bowiem pozostałością po innych graczach.

Więcej porad:

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze