Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Returnal - translokatory, teleportacja i szybka podróż

Niebieskie portale.

Eksploracja i przemierzanie kolejnych obszarów obcego świata to ważny element gry Returnal. Czasem niezbędne jest skorzystanie z różnych ukrytych przejść, a czasem - z teleportów.

Są ich dwa rodzaje. Pierwszy to Bliskie Translokatory. Są to niebieskie kule (1), które spotkasz zapewne dosyć szybko po rozpoczęciu gry. Nie od razu jednak będziesz mógł z nich korzystać. Działają w bardzo prosty sposób - trzeba wejść w kulę energii i wcisnąć trójkąt.

Jak jednak odblokować Bliskie Translokatory i zyskać do nich dostęp? Stanie się to, kiedy będziesz na etapie wykonywania celu: Znajdź sposób, by sterować platformą obcych.

Podążając do celu (zawsze oznaczanego pomarańczową ikonką) trafisz w końcu za drzwi, za którymi zapadnie się podłoga. Tam, na dole, znajdziesz zwłoki obcego (2). Kiedy wciśniesz przy nich trójkąt, bohaterka podniesie i wyposaży Hermesowy przekaźnik. To właśnie on pozwala korzystać z translokatorów.

Bliskie Translokatory zawsze są oznaczone na mapie ikoną trójkąta z trzema kropkami (3).

Każdy Bliski Translokator zawsze prowadzi w jedno, konkretne miejsce - i najczęściej jest to inny translokator. Często są też położone w miarę blisko siebie, tyle tylko, że dzieli je przepaść czy różnica wysokości.


Szybka podróż

Drugi rodzaj translokatora nazywa się po prostu Translokator. Będziesz mógł korzystać z tych punktów szybkiej podróży, gdy wyposażysz Hermesowy przekaźnik.

Translokatory są małymi niebieskimi platformami (4) na ziemi. Rozmieszczone są w różnych miejscach na całej mapie i tworzą sieć transportową. Używając jednego wybierasz z listy (5) miejsce docelowe, do którego możesz się przenieść.

Nowe punkty szybkiej podróży odblokowują się, gdy je mijasz. Korzystanie z nich nic nie kosztuje.

Więcej porad:

Spis treści: Returnal - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze