Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Zero HD Remaster ze styczniową datą premiery

I kostiumami w preorderach.

Capcom ogłosił, że odświeżona wersja Resident Evil Zero ukaże się 19 stycznia na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

Takie informacje nie powinny być raczej większą niespodzianką, ponieważ japoński wydawca już wcześniej ujawnił, że 22 stycznia w Europie pojawi się zestaw Resident Evil Origins Collection, zawierający remastery Resident Evil Zero i pierwszego Resident Evil.

Cenę nowej produkcji ustalono na 20 euro (ok. 87 zł). Osoby decydujące się na zamówienia przed premierą otrzymają dwa kostiumy: Billy w stylu Wolf Force oraz Rebecca jako cheerleaderka Capcomu. Oferta nie dotyczy X360.

Resident Evil Zero debiutowało w 2002 roku na konsoli Gamecube. Później, bez większych zmian, ukazała się także wersja na Wii. Do prac nad remasterem powrócił reżyser Koji Oda i inni deweloperzy oryginału.

Największą innowacją w tej odsłonie serii był system „partner zapping”, umożliwiający swobodne przełączanie pomiędzy postaciami, pomocne w walce czy podczas rozwiązywania zagadek.

Akcja toczy się przed wydarzeniami z pierwszego Resident Evil. Oficer Rebecca Chambers przygląda się sprawie tajemniczych morderstw, trafiając wkrótce na hordy zombie. Pomaga jej skazaniec Billy Coen.

Zobacz na YouTube

Krótka przerwa? Zobacz także:

Read this next