Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil Village - Chris Redfield: boss z kulą z kolcami, Urias Strajer

Dwa sposoby na pokonanie bossa.
Resident Evil Village - Chris Redfield: boss z kulą z kolcami, Urias Strajer Dwa sposoby na pokonanie bossa.

Z Uriasem Strajer, przedostatnim bossem w Resident Evil Village, zmierzysz się w kraterze, który powstał po zniszczeniu ogromnej pleśni w etapie, w którym wcielisz się w Chrisa Redfielda. Kiedy zeskoczysz na sam dół jaskini, rozpocznie się walka.

Urias Strajer posługuje się mongerszternem, czyli bronią w postaci kuli zakończoną kolcami. Starcie rozgrywa się na bardzo małej przestrzeni, więc musisz skupić się na obronie i wykorzystywać okazję do zadania obrażeń.

Jeśli boss cię zaatakuje i nie będziesz w stanie uniknąć uderzenia, wówczas zasłoń się, by zminimalizować obrażenia. Jednakże możesz skutecznie uciekać przed jego ciosami, kręcąc się wokół niego. Kiedy zobaczysz, że przeciwnik zamierza uderzyć, obejdź go i stań za nim.

Co jakiś czas Urias Strajer wskakuje na półkę skalną, by po chwili wyskoczyć w powietrze, by uderzyć w ciebie z wielką siłą. Aby uniknąć obrażeń, przesuń się do przodu, w kierunku półki skalnej, wówczas miniesz się z wrogiem.

Jego czułym punktem są plecy, a w szczególności odkryty fragment (1). Kiedy strzelisz w tę część ciała, poleje się krew. Jeśli chcesz zabić go za pomocą broni palnej, unikaj jego ataków i okrążaj go stale, by przesuwać się na jego tył - i celuj prosto w odkrytą część jego cielska (1).

Jednakże, istnieje inny, skuteczniejszy i szybszy, sposób na pokonanie go - musisz go namierzyć, by wystrzelić w niego rakiety. Należy więc skorzystać z tej samej broni, którą wykorzystałeś do zniszczenia ogromnej pleśni.

Wyciągnij broń do namierzania i przytrzymaj odpowiedni przycisk, by oznaczyć przeciwnika. Wówczas po chwili boss otrzyma ogromne obrażenia. Odczekaj, aż twoja drużyna załaduje kolejną rakietę i powtórz czynność - i tak do skutku, dopóki nie padnie.

Namierzyć bossa możesz tylko w odpowiednich momentach, kiedy nie będzie cię atakować. Wykorzystaj więc chwilę, gdy stoi w jednym miejscu.


Po zakończonej walce wejdź do skalnego tunelu, a potem wejdź po schodach, a dotrzesz do laboratorium, w którym znajduje się cela. W środku uwięziona jest Mia. Kiedy zniszczysz kłódkę, uwolnisz żoną Ethana i zakończysz etap z Chrisem Redfieldem.

Następnie obejrzysz kilka filmów, po których rozpocznie się finałowa sekwencja, podczas której znowu wcielisz się w Ethana Wintersa, który zmierzy się z Matką Mirandą.

Następnie: Resident Evil Village - zakończenie, boss: Matka Miranda

Spis treści: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil Village - Chris Redfield: wioska, Megamycete

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze