Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

Resident Evil 8: Village miał trafić na konsole obecnej generacji, ale twórcy zdecydowali się wycofać z tej decyzji, ponieważ platformy te miałyby problemy z utrzymaniem wysokiej jakości oprawy - twierdzi Aesthetic Gamer, który w przeszłości ujawniał różne informacje na temat serii.

„RE8 było zaprojektowane w taki sposób, że na obecnych konsolach występowało sporo problemów z opóźnieniem ładowania tekstur i pop-upem” - podkreślił informator.

Capcom kładzie podobno duży nacisk na eksplorację różnych obszarów, a na PS4 i Xbox One nie udało się wyeliminować czasów ładowania przy przechodzeniu między lokacjami, co też było dla twórców nie zadowalające.

„Zdecydowali więc, że zupełnie zrezygnują ze starej generacji i zaoferują grę bez loadingów, ulepszając jeszcze oprawę, nie przejmując się ograniczeniami obecnych konsol”.

Cover image for YouTube videoResident Evil Village - Announcement Trailer

Resident Evil: Village ukaże się w 2021 roku - także na PC. Gra przedstawi dalsze losy Ethana z RE7, który trafi do tajemniczej wioski. Zwiedzimy dużo lokacji na świeżym powietrzu, a jednym z nowych rodzajów wrogów będą wilkołaki.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Resident Evil Village

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze