Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Resident Evil 4 bombardowany negatywnymi recenzjami

Ale nie do końca wiadomo, za co.

Mamy kolejny dowód na potwierdzenie tezy, że wszystkim nie da się dogodzić. Remake Resident Evil 4 spotkał się z bombardowaniem negatywnymi ocenami ze strony graczy. Co gorsza, trudno jednoznacznie wskazać, co jest tego powodem.

Być może recenzenci są raczej zgodni, a remake Resident Evil 4 dostał nie jedną ocenę 10/10, to w przypadku fanów nie ma już takiej jednomyślności. Najwięcej negatywnych opinii zbiera wersja na PS4, która w serwisie Metacritic może obecnie pochwalić się wynikiem 4,6/10 na podstawie 587 recenzji graczy. W przypadku starszej konsoli Sony narzekania są uzasadnione przez zubożona oprawę i niską wydajność.

Nie najlepiej wypadają też wersje na PC (średnia ocen graczy: 5,5/10) oraz Xbox Series X/S (średnia ocen graczy: 5,2/10). W ich przypadku zarzuty stają się już znacznie mniej jednostajne i zaskakująco sprzeczne.

Jedni zarzucają grze odtwórczość i cofanie w rozwoju, drudzy kopiowanie rozwiązań i assetów z innych tytułów Capcomu. Sporo osób wskazuje, że zmian wprowadzono zbyt wiele, przez co gra nie przypomina oryginału. Inni narzekają z kolei, że zmian jest za mało, przez co gra ma być nudna i za bardzo przypomina produkcję z 2005 roku.

Ciężko w tym wszystkim połapać się, czy zdaniem bombardujących graczy Resident Evil 4 Remake za bardzo, czy za mało przypomina oryginał. O ile każdy ma prawo do własnego zdania, a wielu argumentów nie da się podważyć, o tyle rozdarcie w opiniach graczy pokazuje, z jakimi trudnościami muszą zmagać się deweloperzy, którzy chcieliby zadowolić wszystkich fanów.

Grając w remake Resident Evil 4 widać, jak wiele pracy i serca twórcy włożyli w stworzenie zupełnie nowej produkcji, która oddaje hołd i stara się naprawić pewne niedociągnięcia oryginału. Po drodze należało podjąć kilka naprawdę trudnych i kontrowersyjnych decyzji, co z pewnością nie było łatwe. Niestety, nie da się dogodzić każdemu.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze