Skip to main content

Remake Dead Space bez opóźnień? Twórcy świętują przejście do fazy alfa

Była oranżada i ciasteczka.

Wiele wskazuje na to, że prace nad remake’iem Dead Space postępują w dobrym tempie i bez zakłóceń, a gra trafi na rynek zgodnie z planem - już 27 stycznia 2023 roku.

Na oficjalnym Twitterze studia Motive pojawiły się zdjęcia pokazujące, jak deweloperzy świętowali osiągnięcie kolejnego kamienia milowego. W krótkiej notce potwierdzono, że gra już kilka tygodni temu weszła w fazę alfa, a zatem jest na dobrej drodze do premiery.

Pierwsze pozytywne doniesienia na temat postępów pojawiły się jeszcze wcześniej, podczas majowego wydarzenia Art Developer Livestream. Skoro minęły od niego już dwa miesiące, to można podejrzewać, że remake Dead Space może być już bliżej bety niż alfy.

Jest szansa na to, że nowa wersja survival horroru nie podzieli losów wielu innych opóźnianych tytułów, jak choćby niedawno przełożonego Warhammer 40,000: Darktide. Jest na co czekać, ponieważ remake DS przyniesie nie tylko znaczne usprawnienia w warstwie audiowizualnej, ale też wprowadzi m.in. ulepszony system rozczłonkowywania potworów. I to wszystko bez mikrotransakcji, które były zmorą ostatniej części serii.

Zobacz także