Skip to main content

Festiwal opóźnień trwa. Przesunięto premierę Warhammer 40,000: Darktide

Choć gra nadal ukaże się w tym roku.

Do grona gier, których premierę opóźniono, dołączyło właśnie Warhammer 40,00: Darktide - nastawiona na kooperację produkcja od studia Fatshark.

Według dotychczasowych planów, tytuł miał ukazać się we wrześniu, ale twórcy poinformowali, że pozycja zadebiutuje dopiero 30 listopada na PC. Edycja Xbox Series X/S ujrzy światło dzienne „krótko” po wydaniu komputerowym.

Opóźnienie gry to najpewniej jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką muszą podjąć deweloperzy, z czego się nie cieszymy. Mamy jednocześnie nadzieję, że pokaże nasze podejście, by wykorzystywać tyle czasu, ile potrzeba, by zaoferować jak najlepszą produkcję” - tłumaczą autorzy w komunikacie.

Mimo że byliśmy onieśmieleni waszymi dotychczasowych opiniami na temat produkcji, potrzebujemy więcej czasu na poprawienie stabilności i wydajności, a także dopracowanie kluczowych elementów rozgrywki” - dodają twórcy.

Poinformowano jednak, że przed premierą odbędzie się szereg technicznych testów i bet, w których będą mogli wziąć udział fani. Aby mieć szansę sprawdzenia gry przed debiutem, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej projektu.

Zobacz także