Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Redfall z potencjalną datą premiery. Jeszcze trochę poczekamy

Insiderzy są zgodni.

Bardzo możliwe, że na premierę Redfall przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Wedle doniesień branżowych insiderów, tytuł trafi na rynek w maju 2023 roku.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez serwis WindowsCentral, premierę jednej z największych produkcji od Microsoftu zaplanowano na pierwszy tydzień maja przyszłego roku. Termin pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami leakera Okami13, który w zeszłym tygodniu informował na Twitterze o rzekomym wewnętrznym przesunięciu premiery gry.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami oraz naszym własnym źródłem, Redfall celuje w premierę w okresie maja - konkretnie w pierwszy tydzień miesiąca” - podaje WindowsCentral. Dowiedzieliśmy się również, że wydanie gry ma wyprzedzić trwający kilka dni wczesny dostęp, podobnie jak to było w przypadku najnowszej odsłony serii Forza Horizon.

Co istotne, najnowsza produkcja od studia Arkane Games miała zadebiutować pierwotnie latem 2022 roku. W maju dowiedzieliśmy się jednak o przesunięciu premiery na pierwszą połowę 2023 roku. Opóźnienie zaliczył także flagowy tytuł Bethesdy - Starfield - który na rynek trafi dopiero po premierze Redfall. Możliwe, że oficjalne terminy poznamy już niedługo, zgodnie bowiem z ostatnimi przeciekami, wydarzenie poświęcone grom Microsoftu powinno odbyć się na przestrzeni najbliższych miesięcy.

W ramach przypomnienia, Redfall to fabularna gra akcji z otwartym światem od wspomnianego już studia Arkane - twórców serii Dishonored. Podczas zabawy stawiamy czoła legionom wampirów i ich wyznawców. Tytuł stawia na rozgrywkę w kooperacji, choć możliwe będzie również strzelanie w pojedynkę. Podobnie jak Starfield, Redfall trafi na PC oraz konsolę Xbox Series X/S.

Read this next